Hakkımızda

Tanışalım...

Çiftliğimizi 2000 yılında ailemizin yaşaması için kurmuştuk. Şehir hayatından uzaklaşıp, çocuklarımızın doğanın içinde huzurla büyümesi için böyle bir yaşam tercih ettik. İneklerimizle, kazlarımızla, tavuklarımızla ve kuzularımızla o günden bu güne kadar çiftliğimizde yaşamaya devam ettik. Bir süre sonra bu eşsiz güzellikten daha fazla insanın faydalanması gerektiğini düşündüğümüz için çiftliğimizi Otel/Çiftlik , Farm/Hotel konseptine dönüştürmeyi uygun bulduk. 2 yıla yakın süren çalışmalarımız sonucunda her biri birbirinden farklı 19 ev, yüzme havuzu, restoran, spa ve hamam gibi yeni alanlar inşa ettik. Size nehrin kıyısında, otelde kaldığınızı değil, kendi çiftliğinizde kaldığınızı hissettirecek, eşsiz bir keyif deneyimi yaşayacağınız ve unutamayacağınız bir tatil vadediyoruz.

Peki neden Dachas Cove Houses dedik? Daçalar ilk olarak, Çarlık Rusyası döneminde saray erkanına verilen topraklarda ortaya çıkmıştır. Çarlık Rusya’sı döneminde daçalar daha çok aristokratlara aitken, Sovyetler Birliği döneminde sanatçı ve entelektüeller ağırlık kazanmıştı. Bazı sanatçı ve varlıklı daça sahipleri daçalarını kır evi olarak adlandırmayı tercih ederlerdi. Rusya ve Ukrayna’lı politikacıların, üst düzey bürokratların, üst rütbeli generallerin, bilim insanlarının ve Aleksandr Puşkin, Anton Çehov, İvan Şişkin, Boris Pasternak, Aleksandr Dovjenko, Sergei Chavain gibi önemli yazar, şair ve müzisyenlerin daçaları bulunurdu. Evlerin varlığı, konumu ve büyüklüğü, vatandaşların sosyal statülerinin bir göstergesi olarak da kabul görürdü. Daça, genellikle Rusya, Ukrayna, diğer eski Sovyet ve daha az olarak eski Doğu Bloku kentlerinin yakınlarında konumlanan müstakil veya site içindeki ev, kır evi, tatil evi, yazlık, villalardır.

Çiftlik Evi
Yüzme Havuzu
Çocuklar İçin Mükemmel
Can Dostlarımızı Kabul eden
Kurumsal Etkinlikler
Nehir Kenarı
Restoran&Bar
Atlı Spor
Bostan

En iyi hizmet

En konforlu ve en doğal tatil için ihtiyacınız olan her şeyi hazırladık.

Ekolojik çiftliğimizde “0” atık prensibi ile herşeyi dönüştürüyoruz. Can dostlarımız ve çocuklarımızla birlikte kocaman bir aile olmanın neşesi ve huzurunu paylaşıyoruz.

Muthis bir isletme.hersey icin cok tesekkurler.

Mehmet SÖNMEZ

Çok güzel bir işletme. Çalışanları güler yüzlü, herşey çok lezzetliydi. 🌸

Özlem Azizoğlu Varol

Sessiz sakin kafa dinlemek isteyen herkes için yaz,kış tercih edebilecekleri mükemmel bir ortam👏 Evler hijyenik ve temiz, yemekler lezzetli, çalışanlar güler yüzlü ve ilgililer çok teşekkür ederiz memnun kaldık.

Gamze Karıncalı

Göl kenarında muhteşem bir tesis tavsiye ediyorum.

Irfan Ersoy

Close
× WhatsApp